Finančné aplikácie

Dnes už nejdeme nikam bez našich telefónov alebo peňaženiek … tak prečo nie kombinovať tieto dve veci? Vzhľadom na to, že miniete na telefóne dobré (ponižujúce) množstvo času, je pravdepodobne nevyhnutné, že ste sa ocitli hlbšie a hlbšie v zozname obchodu, buď Google alebo Apple, a pokúsil ste sa nájsť tie najlepšie aplikácie pre osobné financie a rozpočtovanie.

Takže bez ďalšieho vysvetľovania, tu sú naše obľúbené. Je tu aj niekoľko nových lások. A všetci vyzerajú tak dobre.

1. Mint
Urobíme to rýchlo: je tu dôvod, že Mint je na každom zozname obľúbených a dobrých aplikácií z finančnej oblasti. Máte tu všetko, čo potrebujete na rozpočet, pretože to je naozaj skvelé. Existujú ďalšie alternatívy aplikácií pre rozpočet, ale ak ste si ešte nestiahli Mint, mali by ste to aspoň vyskúšať. Je to skvelé miesto na začatie.
2. Level
Ak ste vyskúšali Mint a zistili ste, že sa na ňu skutočne nemôžete pozerať, možno namiesto toho zvážte Level. Je tak esteticky príjemná, ako finančná aplikácia môže byť a je to tak jednoduchá, že by som to dokázal zvládnuť denne. Analyzuje vaše výdavky a bežné mesačné výdavky, plus všetky ciele úspor, a potom vám presne povie, koľko peňazí ste minuli denne a za tento mesiac. Niekedy je základný najlepší.
3. YNAB
Jedna z posledných aplikácií pre rozpočet a potom budeme pokračovať. Ide o dokonalú aplikáciu pre niekoho, kto potrebuje urobiť významnú zmenu svojich výdavkových návykov. Premýšľajte o tom, keď vytiahnete veľké zbrane vo forme tabuľky v programe Excel. Je to jedna z mála platených aplikácií na mojom zozname (je tu bezplatná skúšobná verzia po dobu 34 dní, potom je to 50 eur ročne), ale možno vás náklady nútia, aby ste si boli zodpovední za to, že ste ju použili? Skutočne však stojí za to ju použiť, pretože to bude znamenať, že uvidíte peniaze inak.
4. Digit
Prevzatie tejto aplikácie je jediné najlepšie rozhodnutie, ktoré som robil minulý rok. Digit analyzuje vaše výdavky na, potom presunie peniaze, ktoré vám nebudú chýbať z vášho bežného účtu, a premiestni ich do fondu úspor. Zakaždým, keď otvorím aplikáciu, som šokovaný, koľko peňazí tam nájdem.
5. Acorns
Táto atraktívna malá investičná aplikácia … nie je pre mňa. Ešte nie. Aplikácia používa proces, ktorý nazýva investovanie na mikroúrovni, čo znamená, že keď synchronizujete Acorns s vašou debetnou kartou, začne meniť a zaokrúhľovať zostávajúcu sumu na každú vašu transakciu a to na najbližšie euro. Takže ak ste minuli na obed 5,75 eur na obed, takisto ste dali aj 0,25 eur na vašu celoživotnú investíciu. Mohlo by byť horšie.
6. Qapital
Toto je najnovší prírastok môjho arzenálu finančných aplikácií. Podobne ako je Digit, odčerpáva peniaze z vášho bežného účtu, ale s aplikáciou Qapital môžete získať trochu viac informácií o vašich cieľoch. Či už chcete zaplatiť dlh, podniknúť výlet alebo jednoducho založiť všeobecný sporiaci účet. Qapital vám umožní vybrať cieľ a potom nastaviť pravidlo zaokrúhľovania. V mojom prípade aplikácia zaokrúhľuje na najbližšie 2 eura pri každom zaplatený debetnou kartou. Môžete zdieľať cieľový fond s priateľom alebo členom rodiny, ktorý je tiež v aplikácii.